Przejdź do treści

PYTHON W MIESIĄC
KONTYNUACJA WAKACYJNA 2020

Nie możemy organizować kursów stancjonarnych, zatem zapraszamy na kurs Pythona w wersji on-line! Kontynuacja kursu „Czerwiec 2020” oraz nowe możliwości dla uczestników poprzednich kursów stacjonarnych!

Zapisz się na kurs Pythona on-line i nie wychodząc z domu zdobądź cenne umiejętności, które wspomogą pracę zawodową lub jej poszukiwanie, pozwolą lepiej zdać egzamin na studiach lub po prostu dobrze się bawić tworząc oprogramowanie!

O nas:

Chcemy zainteresować uczniów programowaniem i światem współczesnej informatyki, który nas na co dzień otacza. Według nas PROGRAMOWANIE JEST PROSTE, więc każdy powinien co najmniej zobaczyć i spróbować na czym polega. Potrafimy pokazać, że matematyka i fizyka nie są jedynie przykrą koniecznością, ale pozwalają na zdobycie unikatowych umiejętności przydatnych na przykład w tworzeniu grafiki czy gier komputerowych.

Koordynatorzy projektu: Olga Janiszewska i Paweł Miry

Język programowania Python

Skoro już tu jesteś, prawdopodobnie wiesz cokolwiek o Pythonie, choćby tyle, że to jeden z języków programowania.

Przedstawmy jednak jego krótką charakterystykę:
- interpretowany wysokopoziomowy język programowania, bardzo prosty do uruchomienia, nie wymagający kompilacji ani wyspecjalizowanych środowisk
- wyróżniający się wyjątkowo przejrzystą składnią, która eliminuje nadmiarowe znaki specjalne i narzuca czytelność kodu
- ze względu na swoją prostotę nadający się zarówno dla początkujących (duże efekty w stosunkowo krótkim czasie nauki) jak i profesjonalistów (krótszy i czytelny = więcej czasu na jego przemyślenie!)
- posiadający bardzo duże możliwości rozszerzania funkcjonalności przez importowanie modułów i mnogość dedykowanych bibliotek
- od kilku lat w czołówce rankingów popularności języków programowania, laureat "Programming Language of the Year" 2007, 2010 i 2018 według Tiobe
- ze względu na swoją popularność posiadający bardzo duże grono fanów, co przekłada się na liczbę dostępnych kursów, książek, tutoriali i źródeł do nauki
- z zastosowaniem do pisania krótkich skryptów i rozbudowanych aplikacji w dziedzinach: Big Data, IoT, Machine Learning, AI, programowania gier komputerowych, analizie danych, tworzeniu GUI, web development oraz w aplikacjach do zastosowań naukowych
- stosowany w wielu znanych firmach, jak Google, Netflix, Dropbox, Spotify, Facebook, Instagram, Uber czy Electronic Arts

ZAKRES KURSU

Zakres kursu:
1. Tworzenie wykresów w Pythonie (biblioteka matplotlib)
2. Programowanie obiektowe w Pythonie
3. Moduł Turtle - praktyczne zastosowanie programowania obiektowego
4. Przetwarzanie obrazów w Pythonie (biblioteka PIL)
5. Moduł Tkinter - GUI w Pythonie
6. Praca z plikami danych (CSV, YAML, JSON, XML)
7. Wyrażenia regularne i praca z tekstem - moduł re
8. Temat do wyboru przez uczestników 🙂
Na zakończenie kursu projekt indywidualny lub grupowy z wykorzystaniem poznanych technologii - zapewniamy wsparcie do miesiąca od ukończenia kursu. Po kursie certyfikat uczestnictwa.

TERMINY SPOTKAŃ "LIVE"

Łatwe do zapamiętania - wszystkie zajęcia "na żywo" odbędą się w wakacyjne czwartki wieczorami! Oczywiście nagranie z każdego spotkania będzie potem dostępne, więc równie dobrze można samodzielnie ustalić czas nauki.
9.07. - czwartek 18:30
16.07.
- czwartek 18:30
23.07.
- czwartek 18:30
30.07. -
czwartek 18:30
6.08. -
czwartek 18:30
13.08.
- czwartek 18:30
20.08.
- czwartek 18:30
27.08.
- czwartek 18:30
P
rojekt na zakończenie kursu - przesłanie do końca września 2020.

Podczas kursu będziemy korzystać z następujących form komunikacji:

  • spotkania „live” z wykorzystaniem platformy webinarowej Clickmeeting.com z z możliwością zadawania pytań na czacie
  • udostępnianie materiałów szkoleniowych, nagrań oraz kontakt między zajęciami w ramach grupy na Facebooku – tylko dla uczestników
  • bieżący kontakt mailowy lub przez Messengera w przypadku pytań i spraw formalnych

Na kursie obowiązują następujące zasady:

  1. My przedstawiamy wiedzę, pokazujemy przykłady i odpowiadamy na pytania ale UCZYSZ SIĘ SAMODZIELNIE! 🙂 Nikogo nie będziemy przymuszać!
  2. Stanowczo zalecamy obecność podczas spotkań „live”, ale nie musisz usprawiedliwiać nieobecności – nagrania będą później dostępne do odtworzenia w dowolnym momencie, także przez 30 dni od zakończenia kursu.
  3. W przypadku konieczności odwołania któregoś ze spotkań „live”, odbędzie się ono w innym terminie dogodnym dla uczestników (dołożymy jednak wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się zgodnie z planem!)
  4. Niestosowne zachowanie wobec mentorów lub innych uczestników kursu będzie skutkowało natychmiastowym usunięciem danej osoby z kursu.
  5. Stworzenie i przesłanie projektu na zakończenie kursu jest dobrowolne – to wyzwanie, dzięki któremu naprawdę będzie można się nazwać programistą!
  6. Po starcie kursu nie ma możliwości rezygnacji i uzyskania zwrotu kosztów. Kurs odbywa się do samego końca, od Ciebie zależy czy będziesz w nim sumiennie uczestniczyć.

NIE CZEKAJ, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!