Przejdź do treści

PYTHON: KURS ZAAWANSOWANY
PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2020

Nie możemy organizować kursów stacjonarnych, zatem zapraszamy na kurs Pythona w wersji on-line! Kontynuacja kursów „Python w miesiąc” oraz nowe możliwości dla uczestników poprzednich kursów stacjonarnych!

Zapisz się na kurs Pythona on-line i nie wychodząc z domu zdobądź cenne umiejętności, które wspomogą pracę zawodową lub jej poszukiwanie, pozwolą lepiej zdać egzamin na studiach lub po prostu dobrze się bawić tworząc oprogramowanie!

O nas:

Chcemy zainteresować uczniów programowaniem i światem współczesnej informatyki, który nas na co dzień otacza. Według nas PROGRAMOWANIE JEST PROSTE, więc każdy powinien co najmniej zobaczyć i spróbować na czym polega. Potrafimy pokazać, że matematyka i fizyka nie są jedynie przykrą koniecznością, ale pozwalają na zdobycie unikatowych umiejętności przydatnych na przykład w tworzeniu grafiki czy gier komputerowych.

Koordynatorzy projektu: Olga Janiszewska i Paweł Miry

Język programowania Python

Skoro już tu jesteś, prawdopodobnie wiesz cokolwiek o Pythonie, choćby tyle, że to jeden z języków programowania.

Przedstawmy jednak jego krótką charakterystykę:
- interpretowany wysokopoziomowy język programowania, bardzo prosty do uruchomienia, nie wymagający kompilacji ani wyspecjalizowanych środowisk
- wyróżniający się wyjątkowo przejrzystą składnią, która eliminuje nadmiarowe znaki specjalne i narzuca czytelność kodu
- ze względu na swoją prostotę nadający się zarówno dla początkujących (duże efekty w stosunkowo krótkim czasie nauki) jak i profesjonalistów (krótszy i czytelny = więcej czasu na jego przemyślenie!)
- posiadający bardzo duże możliwości rozszerzania funkcjonalności przez importowanie modułów i mnogość dedykowanych bibliotek
- od kilku lat w czołówce rankingów popularności języków programowania, laureat "Programming Language of the Year" 2007, 2010 i 2018 według Tiobe
- ze względu na swoją popularność posiadający bardzo duże grono fanów, co przekłada się na liczbę dostępnych kursów, książek, tutoriali i źródeł do nauki
- z zastosowaniem do pisania krótkich skryptów i rozbudowanych aplikacji w dziedzinach: Big Data, IoT, Machine Learning, AI, programowania gier komputerowych, analizie danych, tworzeniu GUI, web development oraz w aplikacjach do zastosowań naukowych
- stosowany w wielu znanych firmach, jak Google, Netflix, Dropbox, Spotify, Facebook, Instagram, Uber czy Electronic Arts

ZAKRES KURSU

Zakres kursu:
1. Tworzenie wykresów w Pythonie (biblioteka matplotlib)
2. Podstawy programowania obiektowego w Pythonie
3. Moduł Turtle - praktyczne zastosowanie programowania obiektowego
4. Przetwarzanie obrazów w Pythonie (biblioteka pillow/PIL)
5. Moduł Tkinter - graficzny interfejs użytkownika w Pythonie
6. Praca z plikami danych (CSV, YAML, JSON, XML)
7. Wyrażenia regularne i praca z tekstem - moduł re
8. NumPy - potężna biblioteka do obliczeń numerycznych

Na zakończenie kursu projekt indywidualny lub grupowy z wykorzystaniem poznanych technologii - zapewniamy wsparcie do miesiąca od ukończenia kursu. Po kursie imienny certyfikat uczestnictwa.

TERMINY SPOTKAŃ "LIVE"

Łatwe do zapamiętania - wszystkie zajęcia "na żywo" odbędą się w PONIEDZIAŁKOWE WIECZORY! Oczywiście nagranie z każdego spotkania będzie potem dostępne, więc równie dobrze można samodzielnie ustalić czas i terminy nauki.
5.10. - poniedziałek 18:30
12.
10. - poniedziałek 18:30
19.
10. - poniedziałek 18:30
26.
10. - poniedziałek 18:30
2.
11. - poniedziałek 18:30
9.
11. - poniedziałek 18:30
16.
11. - poniedziałek 18:30
23.
11. - poniedziałek 18:30
P
rojekt na zakończenie kursu - przesłanie do końca grudnia 2020.

KOSZT KURSU

DLA UCZESTNIKÓW KURSÓW "PYTHON W MIESIĄC"

oraz uczestników poprzednich kursów stacjonarnych!

249

DLA NOWYCH UCZESTNIKÓW!

Jeśli potraficie już coś w Pythonie a nowa wiedza się przyda 🙂

299
 • 8 godzin zajęć "live" oraz późniejszy dostęp do wszystkich filmów do 30 dni po zakończeniu kursu
 • materiały oraz zadania domowe udostępniane po każdych zajęciach
 • możliwość przesłania rozwiązanych zadań do sprawdzenia i oceny
 • projekt praktyczny na zakończenie kursu
 • wskazówki jak zdobywać wiedzę po zakończeniu kursu
 • kontakt z mentorami i innymi uczestnikami w grupie na FB
 • konsultacje z mentorami w trakcie kursu
 • pierwszeństwo w zapisach na kolejne kursy organizowane przez nas

Podczas kursu będziemy korzystać z następujących form komunikacji:

 • spotkania „live” z wykorzystaniem platformy webinarowej Clickmeeting.com z z możliwością zadawania pytań na czacie
 • udostępnianie materiałów szkoleniowych, nagrań oraz kontakt między zajęciami w ramach grupy na Facebooku – tylko dla uczestników
 • bieżący kontakt mailowy lub przez Messengera w przypadku pytań i spraw formalnych

Na kursie obowiązują następujące zasady:

 1. My przedstawiamy wiedzę, pokazujemy przykłady i odpowiadamy na pytania ale UCZYSZ SIĘ SAMODZIELNIE! 🙂 Nikogo nie będziemy przymuszać!
 2. Stanowczo zalecamy obecność podczas spotkań „live”, ale nie musisz usprawiedliwiać nieobecności – nagrania będą później dostępne do odtworzenia w dowolnym momencie, także przez 30 dni od zakończenia kursu.
 3. W przypadku konieczności odwołania któregoś ze spotkań „live”, odbędzie się ono w innym terminie dogodnym dla uczestników (dołożymy jednak wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się zgodnie z planem!)
 4. Niestosowne zachowanie wobec mentorów lub innych uczestników kursu będzie skutkowało natychmiastowym usunięciem danej osoby z kursu.
 5. Stworzenie i przesłanie projektu na zakończenie kursu jest dobrowolne – to wyzwanie, dzięki któremu naprawdę będzie można się nazwać programistą!
 6. Po starcie kursu nie ma możliwości rezygnacji i uzyskania zwrotu kosztów. Kurs odbywa się do samego końca, od Ciebie zależy czy będziesz w nim sumiennie uczestniczyć.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!